Mátyásföld

Első mátyásföldi templomunkat Sándy Gyula tervezte, amelyet 1949. május 22-én szenteltek fel (tornya nem a tervek szerint készül el). A szovjet főparancsnokság 1956-ban elfoglalta a mai Erzsébetliget területét, ahol a templom is állt. Sikerült azonban az épületet lebontani, és anyagát átszállítani mai helyére. Ott Kocsis Iván tervei alapján újra felépítették 1964-ben. Külső formájában már nem emlékeztetett a megálmodott templomra, viszont belső terében sikerült helyreállítani az eredeti állapotot a festett fakazettás mennyezettel együtt.

2019-ben nyílt alkalom arra, hogy a szükséges felújítással együtt tornyot is építtessünk hozzá Krizsán András Ybl-díjas építész tervei alapján.

A mátyásföldi evangélikus templom az új megépült toronnyal a műszaki átadás napján 2019. szeptember 4-én.

Mosonyi János, a mátyásföldi templom gondnoka beszél családja hitbeli örökségéről és a gyülekezeti szolgálat szeretetéről.

Meghallgatom